Головна / Корисні статті / Доктор Біокон для дитячої шкіри: безпечно, натурально, ефективно

Доктор Біокон для дитячої шкіри: безпечно, натурально, ефективно

Як ти думаєш, у кого найніжніша шкіра? Звичайно ж у немовляти! Його шкіра не тільки найароматніша у світі, а й дуже шовковиста на дотик, ніжна й еластична. Але через те, що епідерміс – верхній шар шкіри – дуже тонкий, і капілярна сітка знаходиться близько до поверхні, шкіра легко травмується, що може стати причиною розвитку різних неприємностей. Найчастіше причиною розвитку негараздів зі шкірою у немовлят є неправильне використання різних засобів для догляду: миючих засобів, кремів, присипок та підгузків. А чи знаєш ти, що невчасно помічена й усунена проблема може перерости у пелюшковий дерматит?

 

Пелюшковий дерматит, згідно медичних довідників, – це гострий періодичний запальний дерматоз шкіри / гостре періодичне запалення шкіри, що виникає при контакті з механічними, хімічними або біологічними подразниками.

 

У ролі таких подразників у малюків раннього віку найчастіше стає надмірна волога, контакт з каловими масами, тертя в місцях зіткнення з пелюшками / підгузками. Тривалий контакт шкіри дитини з різними подразниками внаслідок недотримання правил особистої гігієни – основна причина пелюшкового дерматиту.

 

Факторами, які сприяють розвитку захворювання, є тонкий епідерміс, слаборозвинена функція терморегуляції й недосконалість імунної системи. Частіше всього запалення локалізується у пахових складках, на сідничках і внутрішній поверхні стегон малюка. Іноді вражаються пахвові западини, шийні складки і шкіра за вушками.

 

Що може викликати пелюшковий дерматит?

 

Спеціалісти називають багато факторів:

 • -  тривале перебування немовляти у мокрих пелюшках / підгузниках;
 • -  неякісні підгузники, які «не дають дихати шкірі», в результаті чого створюється «парниковий ефект» – прекрасне середовище для розвитку мікроорганізмів;
 • -  неправильно підібраний розмір підгузників – занадто маленькі або завеликі, що травмує шкіру в результаті тертя;
 • -  грубий одяг із синтетичних тканин;
 • -  висока температура тіла в результаті захворювання;
 • -  спекотна погода;
 • -  тривале подразнення шкіри потом, сечею, калом (особливо при введенні прикорму, коли змінюється склад і характер стільця);
 • -  інфікування мікротравм;
 • -  лікування антибіотиками;
 • -  алергічні захворювання / реакції;
 • -  дисбактеріоз;
 • -  порушення водно-сольового обміну;
 • -  підвищений вміст аміаку в сечі.

 

Як часто виникає пелюшковий дерматит?

 

Згідно зі статистикою педіатри відзначають пелюшковий дерматит у кожної другої дитини. У групу ризику найчастіше потрапляють малюки, які перебувають на штучному вигодовуванні, та діти, що чутливі до різних алергенів.

 

Пелюшковий дерматит: профілактика та лікування

 

Уникнути пелюшкового дерматиту не так вже й важко. Важливо дотримуватися таких правил:

 • -  Вчасно замінювати підгузки / пелюшки малюка – кожні 2-3 години.
 • -  Перед кожною заміною підгузка проводити гігієнічні процедури.
 • -  Щодня влаштовувати крихітці повітряні ванни, регулярні водні процедури з додаванням відварів трав (з протизапальними, ранозагоювальними та заспокійливими властивостями).
 • -  Під підгузок наносити спеціальні засоби з догляду за шкірою та її захисту від агресивних чинників.
 • -  Одяг, постільну білизну потрібно прати спеціальними дитячими засобами, а перед використанням – прасувати праскою.

 

«Цинкодерм бебі»

 

Крем «Цинкодерм бебі» від Медичного науково-виробничого об’єднання «Біокон» містить 15 % цинку оксиду, екстракти ромашки і календули, олію ши. Ці компоненти забезпечують його протизапальну і підсушувальну дії. Крем захищає шкіру малюка від попрілостей під підгузком, створює на шкірі захисний бар’єр для подразливих агентів, зменшує почервоніння, а отже, попереджає розвиток пелюшкового дерматиту.

 

«Біопантенол бебі»

 

Крем «Біопантенол бебі» від Медичного науково-виробничого об’єднання «Біокон» завдяки своєму складу (5% D-пантенол, олія ши, екстракти череди і алое, алантоїн) сприяє загоєнню і відновленню ушкоджених ділянок, усуває подразнення, живить і пом’якшує шкіру, посилює її захисні функції. Крем рекомендований для щоденного догляду за шкірою дітей будь-якого віку, для профілактики пелюшкового дерматиту у немовлят, а також для регулярного профілактичного догляду за сосками у період годування груддю.

 

 

Ефективність, підтверджена практикою!

 

Дієвість та безпека нових косметичних засобів «Цинкодерм бебі» та «Біопантенол бебі» доведено клінічними дослідженнями, проведеними на базі Івано-Франківського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру серед дітей з клінічною картиною пелюшкового дерматиту.

 

Крем «Цинкодерм бебі» використовували як самостійні препарати, так і паралельно з основними лікувально-профілактичними заходами у 30 пацієнтів віком від 1 до 18 місяців з почервонінням та подразненням шкіри у складках на тлі клінічної картини пелюшкового дерматиту. Лікування тривало від 3 до 21 дня одночасно з виконанням інших стандартних рекомендацій лікаря. Під час застосування крему «Цинкодерм бебі» було відзначено відсутність подразливих та алергічних реакцій, хороше розподілення на поверхні шкіри, підсушувальний вплив на ділянках мацерації, зменшення, а потім і цілковите усунення почервоніння шкіри, захисну дію від подразливих агентів калу і сечі.

 

Крем «Біопантенол бебі» використовували у 24 дітей віком від 6 місяців до 16 років із сухою, схильною до подразнень шкірою для догляду і профілактики запальних процесів та при пелюшковому дерматиті, а також у дітей із ксерозом і посттравматичними станами шкіри та дерматитом. Під час застосування крему підтверджено виражену пом’якшувальну та зволожувальну дії крему та тривале зберігання на шкірі захисного шару.

 

Дані досліджень дозволяють дитячим дерматологам рекомендувати ці засоби для використання при пелюшковому дерматиті як монотерапію, так і в комбінації з іншими лікувально-профілактичними заходами.